Zajmujemy się tworzeniem nowoczesnych, przejrzystych oraz użytecznych stron i aplikacji internetowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą Ofertą i Portfolio. Jeżeli uważasz że jesteśmy w stanie Ci pomóc napisz do nas!

Blog

System Zarządzania Treścią – Xelos CMS

Obecnie możliwość swobodnej edycji zawartości strony internetowej przestał być luksusem a stał się standardem. Wszystkie nasze rozwiązania zawierają wbudowany system zarządzania treścią napisany od podstaw przy pomocy rozwijanego przez nas Frameworka. W tym artykule chcielibyśmy krótko przybliżyć podstawowe funkcje naszego CMSa. Wraz z rozwojem rynku internetowego wymagania stawiane aplikacjom internetowym znacznie się rozszerzyły, dlatego stosowane przez nas rozwiązania są specjalnie dostosowywane do potrzeb klientów, pozwalając nam na praktycznie nieograniczoną rozbudowę systemu zarządzania treścią - Xelos CMS.

Zarządzanie użytkownikami i grupami

Jedną z podstawowych funkcji każdego systemu CMS jest zarządzanie użytkownikami i przypisywaniem im poziomu dostępu. W naszej aplikacji jest to obsługiwane za pomocą grup użytkowników, których liczba jest ograniczona tylko do potrzeb naszych klientów. Każdej grupie możemy określić stopnie dostępu do poszczególnych modułów aplikacji oraz akcje jakie może w nich wykonać (czytanie, dodawanie/edycja, usuwanie).

Podpis obrazka (niewymagane) Podpis obrazka (niewymagane)

Struktura serwisu

W tej części systemu zarządzamy nawigacją naszej strony. Dzięki prostej strukturze drzewiastej w łatwy sposób możemy zbudować i modyfikować mapę strony. Zastosowane rozwiązania pozwalają na generowanie praktycznie nieograniczonej ilości zagnieżdżeń. Do każdego elementu drzewa możemy przypisać:

  • jedną ze zdefiniowanych stron (lista artykułów, lista aktualności, strona kontaktowa, mapa strony)
  • listę kategorii lub elementów do niej przypisanych (przydatne np przy blogach)
  • konkretny artykuł zdefiniowany wcześniej w systemie

Ta cześć systemu jest najczęściej przygotowywana przez nas na etapie produkcji, jednak staramy się zawsze dostarczać państwu możliwość własnej ingerencji w strukturę serwisu.

Podpis obrazka (niewymagane) Dodawanie struktury | Xelos CMS

System kategorii

Stosowane są do łatwiejszego dzielenia artykułów i galerii, dzięki temu rozwiązaniu w łatwy sposób możemy stworzyć swój katalog produktów, blog, a także galerię zdjęć. Dodając kategorię możemy określić jej nazwę, dowolny adres url oraz opis, mogący się wyświetlać jako tekstowy wstęp do listy kategorii. Podobnie jak struktura, kategorie są zrobione w systemie drzewiastym pozwalając na dużą liczbę zagnieżdżeń.

Artykuły

Dodawanie i edycja artykułów jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych przez klientów w systemie zarządzania treścią. W naszym CMS udostępniamy szereg opcji pozwalających na łatwe i przejrzyste przygotowanie treści na stronie. Dzięki zastosowaniu prostego edytora WYSYWIG, dodawanie artykułów jest proste i przypomina edycje tekstu w popularnych aplikacjach biurowych, jak MS Word i OpenOffice. W tym miejscu możemy także:

  • wybrać kategorię do której przypisany ma być artykuł
  • wybrać jeden z wcześniej zdefiniowanych widoków
  • dodać galerię do artykułu
Lista artykułów | Xelos CMS Edycja artykułu | Xelos CMS Artykuły galeria | Xelos CMS

Diabeł tkwi w szczegółach...

Oczywiście wszystkie powyższe elementy mogą być modyfikowane i rozszerzane na życzenie klienta, zgodnie z jego wymaganiami i oczekiwaniami. Nasz CMS wpiera optymalizacje pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO), pozwalając na określenie dowolnych adresów url, a także pełną modyfikacje tytułu strony, słów kluczowych i opisu dla każdej podstrony z osobna. Nieprzerwanie pracujemy nad poprawą bezpieczeństwa i prędkości działania naszego systemu, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania naszych klientów.

Kategorie