Zajmujemy się tworzeniem nowoczesnych, przejrzystych oraz użytecznych stron i aplikacji internetowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą Ofertą i Portfolio. Jeżeli uważasz że jesteśmy w stanie Ci pomóc napisz do nas!

Blog

Jak napisać idealne zapytanie ofertowe na stronę lub aplikacje internetową

Zapytanie ofertowe

Stworzenie wyczerpującego zapytania ofertowego jest podstawowym wyznacznikiem sukcesu na linii zleceniodawca ? zleceniobiorca. W poniższym artykule chciałbym przedstawić podstawowe cechy idealnego zapytania ofertowego, które znacznie ułatwi prace zarówno firmie potencjalnie wykonującej zlecenie, jak i osobie szukającej optymalnego wykonawcy. Kluczem do sukcesu jest przekazanie jak najwięcej informacji już na pierwszym etapie komunikacji.

Krótka informacja o projekcie

Na początku warto przedstawić krótki opis projektu. W kilku zdaniach zaprezentować podstawowe zadania strony. W tym momencie powinno się podać przybliżony typ serwisu. Czy strona będzie wizytówką firmy, przedstawiającą ofertę, podstawowe informacje i dane kontaktowe, czy może większym serwisem ze szczegółowym katalogiem produktów wraz z opisami, a może sklepem internetowym umożliwiający 24 godzinny dostęp do asortymentu firmy. Taka informacja pozwoli na optymalny dobór narzędzi i etapów potrzebnych do wykonania profesjonalnej i nowoczesnej strony lub aplikacji internetowej.

Mapa/struktura strony

Kolejnym ważnym punktem jest określenie przybliżonej struktury strony. Polega to na podaniu wstępnych elementów, które będą składać się na całokształt serwisu. Warto od razu krótko opisywać co ma się znajdować na kolejnych podstronach np.:

  • strona główna - wstęp i aktualności
  • o firmie - artykuł o historii firmy
  • oferta - katalog produktów, podzielony na kilka podkategorii, z prostym wyszukiwaniem
  • forum
  • kontakt

W tym miejscu powinny się też znajdować informacje o liczbie języków jakie przewidziane są w serwis.

Dodatkowe informacje

Każda osoba posiada pewną początkową wizję swojego projektu, warto więc przekazać w zapytaniu przykłady stron, które w pewien sposób oddają wyobrażenie serwisu. Mogą być to przykłady konkretnych elementów, kolorystyki, układu strony. Jeżeli zlecenie posiada z góry wyznaczony budżet, warto go zamieścić w swoim zapytaniu, nawet w formie widełek. W ten sposób jeżeli firma nie zmieści się w danym budżecie będzie w stanie zaproponować alternatywne rozwiązania, jak na przykład zastosowanie darmowych systemów CMS typu Wordpress.

 

Łatwo wywnioskować, iż kluczem do współpracy i sukcesu jest informacja. Im większa szczegółowość podanych danych tym łatwiejsza i przyjemniejsza będzie praca nad danym projektem. Zachęcam do poświęcenia chwili czasu na przygotowanie swojego zapytania, nie tylko zwiększy to szanse na znalezienie dobrego wykonawcy, ale także usystematyzuje wizje projektu.

Jeżeli planujesz założyć swoją stronę internetową, zapraszam do zapoznania się z naszymi realizacjami i wysyłania do nas swojego zapytania ofertowego.

Kategorie