Zajmujemy się tworzeniem nowoczesnych, przejrzystych oraz użytecznych stron i aplikacji internetowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą Ofertą i Portfolio. Jeżeli uważasz że jesteśmy w stanie Ci pomóc napisz do nas!

Blog

Jak napisać idealne zapytanie ofertowe na stronę lub aplikacje internetową

Zapytanie ofertowe

Stworzenie wyczerpującego zapytania ofertowego jest podstawowym wyznacznikiem sukcesu na linii zleceniodawca ? zleceniobiorca. W poniższym artykule chciałbym przedstawić podstawowe cechy idealnego zapytania ofertowego, które znacznie ułatwi prace zarówno firmie potencjalnie wykonującej zlecenie, jak i osobie szukającej optymalnego wykonawcy. Kluczem do sukcesu jest przekazanie jak najwięcej informacji już na pierwszym etapie komunikacji.

Krótka informacja o projekcie

Na początku warto przedstawić krótki opis projektu. W kilku zdaniach zaprezentować podstawowe zadania strony. W tym momencie powinno się podać przybliżony typ serwisu. Czy strona będzie wizytówką firmy, przedstawiającą ofertę, podstawowe informacje i dane kontaktowe, czy może większym serwisem ze szczegółowym katalogiem produktów wraz z opisami, a może sklepem internetowym umożliwiający 24 godzinny dostęp do asortymentu firmy. Taka informacja pozwoli na optymalny dobór narzędzi i etapów potrzebnych do wykonania profesjonalnej i nowoczesnej strony lub aplikacji internetowej.

Czytaj dalej

Demo systemu zarządzania treścią Xelos CMS

Dla osób zainteresowanych naszymi usługami przygotowaliśmy niewielką stronę demonstracyjną, dzięki której możliwe jest zapoznanie się z panelem administracyjnym wykorzystywanym w naszym systemie. Prezentacja kilka podstawowych możliwości niezbędnych do edycji i zarządzania prostą stroną, jest najlepszym sposobem na weryfikacje oczekiwań potencjalnych klientów wobec naszych usług.

Jak otrzymać dostęp do panelu?

Wystarczy skorzystać z jednej z wielu form kontaktu udostępnionych na naszej stronie internetowej w zakładce Kontakt. Wystarczy zapytać o wersje demonstracyjną i podać email, a w krótkim czasie przyślemy na podany adres dane do zalogowania się, oraz adres panelu administracyjnego. Po zalogowaniu zachęcamy do skorzystania z udostępnionych opcji:

Czytaj dalej

System Zarządzania Treścią – Xelos CMS

Obecnie możliwość swobodnej edycji zawartości strony internetowej przestał być luksusem a stał się standardem. Wszystkie nasze rozwiązania zawierają wbudowany system zarządzania treścią napisany od podstaw przy pomocy rozwijanego przez nas Frameworka. W tym artykule chcielibyśmy krótko przybliżyć podstawowe funkcje naszego CMSa. Wraz z rozwojem rynku internetowego wymagania stawiane aplikacjom internetowym znacznie się rozszerzyły, dlatego stosowane przez nas rozwiązania są specjalnie dostosowywane do potrzeb klientów, pozwalając nam na praktycznie nieograniczoną rozbudowę systemu zarządzania treścią - Xelos CMS.

Zarządzanie użytkownikami i grupami

Jedną z podstawowych funkcji każdego systemu CMS jest zarządzanie użytkownikami i przypisywaniem im poziomu dostępu. W naszej aplikacji jest to obsługiwane za pomocą grup użytkowników, których liczba jest ograniczona tylko do potrzeb naszych klientów. Każdej grupie możemy określić stopnie dostępu do poszczególnych modułów aplikacji oraz akcje jakie może w nich wykonać (czytanie, dodawanie/edycja, usuwanie).

Czytaj dalej

PHP w NetBeans 6.7

Wprowadzenie od wersji 6.5 podstawowego wsparcia dla PHP w sponsorowanym przez Sun open-sourcowym IDE NetBeans, stworzyło bardzo ciekawa konkurencje na rynku darmowych środowisk programistycznych. Dynamika wprowadzanych zmian i udogodnień była doceniana nawet przez najtwardszych fanów Eclipsa. Dzięki utworzonemu blogowi poświęconemu tylko i wyłącznie PHP, mogliśmy na bieżącą oglądać, oceniać i wyrażać opinie o najmniejszych nawet zmianach. Postanowiłem ten wpis poświęcić na przedstawienie najciekawszych, moim zdaniem, udogodnień wprowadzonych w wersji 6.7

Podpowiadanie parametrów

Prosta, ale bardzo użyteczna funkcjonalność, dzięki której możemy podglądnąć informacje o parametrach funkcji. Do tej pory można było to osiągnąć tylko podczas podpowiadania nazw funkcji, gdzie mieliśmy do wyboru albo funkcję bez parametrów, albo z wszystkimi. Dodatkowo podpowiadane są wartości domyślne parametrów.

Czytaj dalej

Miesiąc w pigułce - Maj 2009

Tworzenie i projektowanie stron internetowych jest zajęciem, które wymaga ciągłego rozwijania swoich zdolności oraz poszerzanie wiedzy. W branży tej błyskawicznie zmieniają się standardy oraz pojawiają nowe rozwiązania usprawniające naszą prace. Dzięki takim mediom jak RSS'y, Twitter czy polski Blip, możemy wymieniać się wiedzą i przynajmniej częściowo pozostawać na bieżąco w świecie Webdesign'u. Jestem pewny, że większość z Was posiada swoje prywatne zasoby, ulubione strony z których czerpie najświeższe informacje.

Pisząc serie ?Miesiąc w pigułce" mam zamiar podzielić się linkami, które w danym miesiącu uważam za najciekawsze i warte przypomnienia.

Kolekcja linków od izzataziz.com

Na blogu izzataziz.com możemy znaleźć bardzo ciekawą listę artykułów dotyczących poszczególnych etapów projektowania strony. Został on podzielony na kilka części, dzięki czemu osobno zebrane są informacji o tworzeniu nawigacji, osobno stopki czy nagłówków. Oczywiście nie wszystkie linki są nowościami, ale przeglądając zbiór na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Czytaj dalej

Kategorie